RSS feed  Twitter
home links sitemap contact
1 2 3 4 5 6

253 gebruikers geregistreerd

Inloggen
email wachtwoord
Sponsoren
  • test
  • test

Wedstrijdzeilen


Voor zeilers die wedstrijden willen verzeilen is een wedstrijdkalender samengesteld (zie ook Agenda) met zowel lokale als landelijke wedstrijden. De wedstrijdzeilers worden in eerste instantie begeleid en getraind door en bij de verschillende DCCA Squadrons. De gevorderde wedstrijdzeilers worden bovendien intensief begeleid met een eigen trainingsprogramma.

Zo kent de klasse door de DCCA georganiseerde Klassetrainingen en Selectietrainingen, onder leiding van een eigen Klassecoach. Omdat de klasse ook internationaal (ISAF) erkend is biedt zij jonge zeilers tevens de mogelijkheid deel te nemen aan internationale wedstrijden waaronder een EK en een WK met gemiddeld zo’n 15 deelnemende landen.

Gedurende het jaar kunnen de wedstrijdzeilers zich kwalificeren voor de Nederlandse Selectie. De Selectie bestaat uit de zeven beste teams in het land en wordt officieel door het Watersportverbond namens Nederland uitgezonden naar een WK. Ook als je niet in de Selectie zeilt kun je meedoen aan een WK, maar in dat geval start je in een aparte vloot.

De verschillende (wedstrijd-)locaties, maar ook de sites van de wedstrijdorganisaties zijn te vinden op de volgende pagina’s: Wedstrijdlocaties en Wedstrijdorganisaties onder het kopje Links.
ISAF international class